Cytaty

Najciekawsze cytaty z najlepszych przeczytanych książek i ebooków.

Co tydzień nowe książkowe cytaty!

Poniżej znajdziecie fajne cytaty z książek o każdej tematyce: o czytaniu, o miłości, o marzeniach, przysłowia, sentencje życiowe, akcja, trudne decyzje życiowe, czy ogólne prawdy a także wiele innych.

Staram się wybierać nie tylko te piękne cytaty, również te głębokie o życiu, dające do myślenia, z dobrych książek, które miałem okazję przeczytać 🙂

Cytaty, które dają do myślenia, które wzruszają lub podnoszą na duchu?

Na www.ebookoo.pl/cytaty znajdziesz o wiele więcej 🙂

 


„Kultura to nie jeden, odrębny czynnik. To wszystko wokół.”

Jon Gordon „Potęga pozytywnego przywództwa”


„Ludziom często się wydaje, że komunikacja polega na mówieniu, w rzeczywistości jednak jej istotą jest słuchanie.”

Jon Gordon „Potęga pozytywnego przywództwa”


„Pozytywne nastawienie nie jest gwarancją sukcesu, za to negatywne nastawienie gwarantuje jego brak.”

Jon Gordon „Potęga pozytywnego przywództwa”


„Dla człowieka silnej woli nic nie jest niemożliwe. W języku koreańskim nie istnieje słowo niemożliwe”

Kim Dzong Il

D.B.John  “Gwiazda Północy


„Prawda jest jak słońce. Pozwala wszystko zobaczyć, z wyjątkiem siebie”

Victor Hugo

Guillaume Musso „Dziewczyna z Brooklynu”


„…wszystko, co wiemy, to imaginacja?…tak naprawdę Platon idzie dalej. Pokazuje, że Ci ludzie tak długo są w łańcuchach, że przestają je odczuwać jako coś, co ich ogranicza… Platon chciał też pokazać, że ludzie żyją bez celu, nie motywuje ich nic wzniosłego, wiodą płytką pozbawioną głębi egzystencję…”

Remigiusz Mróz “Hashtag”


„Dlaczego się przepracowujemy, zarywamy noce, ryzykujemy?”

Ken Follett “Papierowe pieniądze”


„Im więcej potu na treningu, tym mniej krwi na ringu”

Michał Szafrański “Zaufanie, czyli waluta przyszłości”


„Kiedy Narodowy Socjalizm będzie panował dostatecznie długo, niemożliwe będzie wyobrażenie sobie innego życia niż nasze”

Robert Harris “Vaterland”


„Musimy zrezygnować z planów na życie, żeby przeżyć to, co NAPRAWDĘ nas czeka…”

Dan Brown “Początek


“Skąd przyszliśmy, dokąd zmierzamy”

Dan Brown “Początek”


„Zatracił się w słowach, które wypowiadała, w jego głowie zmieniały się w obrazy, a bohaterowie stawali się tak realni jak ludzie, których znał. Opowieści były dla niego drugim życiem, o którym zapomniał, życiem o wiele lepszym niż to, które wiódł…”

A.G. Riddle „Pandemia”


“Szczęście sprowadza się do przygotowania i wyczekiwania na okazję. To moje życiowe motto. Okazję będą się nadarzać, jednak aby móc je wykorzystać, trzeba być do tego gotowym. Dlatego też od samego początku starałem się przygotowywać i pracować dla ludzi, którzy w moim przekonaniu mogli mi zapewnić duże możliwości. Zawsze wierzyłem w ideę pracownika doskonałego. Bez względu na to, gdzie akurat pracowałem, zawsze starałem się jak najlepiej wywiązać z obowiązków.”

Ross Brown ” Rywalizacja totalna. Wojny za kulisami F1″


“Jaki jest ostateczny wyznacznik sukcesu? Dla mnie nie jest nim duża ilość czasu poświęcona na to, co kochasz. Jest nim jak najmniejsza ilość czasu poświęcona na to, czego nie lubisz.”

Tim Ferris “Narzędzia tytanów”


“- Ale co miałeś na myśli, gdy powiedziałeś, że to jajko mówi nam wszystko, co powinniśmy wiedzieć o tym człowieku?

Painter zerknął przez ramię na logo Clyffe Energy.

– Ma nawiązywać do jajka Kolumba

– Do czego?

– Według pewnej opowieści, Kolumb oświadczył kiedyś, że może postawić jajko na sztorc, i rzucił wyzwanie swoim krytykom, prosząc o zrobienie tego samego. Po ich bezowocnych próbach wziął jajko i postawił je na stole, lekko nadtłukując skorupkę. Oczywiście stanęło pionowo.

– Innymi słowy oszukał – skomentował Monk.”

James Rollins “Siódma plaga”


– No dobrze, ale jak można się samemu zmumifikować?

– Sposoby różnią się w zależności od części świata, ale są pewne elementy wspólne. Przede wszystkim to długotrwały proces, wymagający lat. Zaczyna się od zmiany nawyków żywieniowych, wyeliminowanie produktów zbożowych, stosowania specyficznej diety złożonej z orzechów, sosnowych igieł, jagód i bogatej w żywicę kory drzew. Starożytni praktycy tej sztuki w Japonii, znani sokushinbutsu, czyli Budda w ciele, nazywali swoją dietę mokuji-kyo, czyli “zjadanie drewa”.

James Rollins “Siódma plaga”


“Sądziłam, że przestanę się bać, kiedy się dowiem, kto wykonuje te głuche telefony. Ale świadomość, do czego zdolny jest ten człowiek przeraża mnie jeszcze bardziej, co akurat jest korzystne, gdy akurat koło dziewiątej rozlega się dzwonek telefonu. Ponieważ wczoraj odezwałam się do niego i zapytałam, kim jest, dzisiaj też muszę się odezwać, bo inaczej będzie się zastanawiał, gdzie z dnia na dzień, przepadła moja ledwie odzyskana pewność siebie.”

B.A. Paris “Na skraju załamania” 


“Inwestycja w siebie to najważniejsza inwestycja, jakiej możesz dokonać w życiu…”

Warren Buffet

Tim Ferris “Narzędzia tytanów”


“- Widzisz – zaczął, rozgrzewając się, żeby mi powiedzieć coś ważnego – pewnie Ci w życiu ciężko. Nie masz matki, ojca ani domu. Czeka Cię walka, podczs której możesz solidnie oberwać. Ale życie takie jest, chłopcze. Życie rani niemal każdego, kogo spotkasz na swojej drodze. Kiedy dorośniesz, zawsze będziesz walczył. Jeśli nie rękami, to głową i sercem.”

Sam Christer “Cienie śmierci”


“Bez względu na to, czy chodzi o poranny rytuał, życiową filozofię, wskazówkę dotyczącą treningów albo po prostu motywację do działania, nie ma na naszej planecie człowieka, który nie mógłby skorzystać z zewnętrznej pomocy.

Zawsze traktowałem świat jak wielkąsalę lekcyjną, chłonąc zewsząd wiedzę i historie, które mogłyby mi pomóc w dążeniu naprzód. Mam nadzieję, że postepujesz podobnie. Najgorsze co Ci się może przydarzyć, to dojście do przekonania, że wiesz już wystarczająco dużo. Nigdy nie przestawaj się uczyć. NIGDY.

Dlatego właśnie kupiłeś tę książkę. Wiesz, że bez względu na to, gdzie sięw życiu znalazłeś, będziesz od czasu do czasu potrzebował zewnętrznej motywacji i spojrzenia z dystansu. Czasem zabraknie Ci odpowiedzi albo siły napędowej i wtedy będziesz ich musiał poszukać poza sobą.

Śmiało możesz przyznać, że nie zdołasz zrobić wszystkiego sam. Ja z pewnością tego nie potrafie. Nikt nie potrafi. Teraz przewróć kartkę i naucz się czegoś nowego.”

Przedmowa Arnolda Schwarzenegggera w książce “Narzędzia Tytanów” Tima Ferrisa.


“-Kiedy ostatni raz widziałem się z Brooke, otworzyliśmy butelkę bardzo drogiego wina – powiedział. – Siedzieliśmy na tarasie i patrzyliśmy na ocean. Przez chwilę była dziewczyną, z którą dorastałem. Niektórzy lubią dawać upust nieszczęściu. Ale nie ona. Ona daje upust radości. Zawsze taka była. Znasz ten frazes, że czyjaś obecność rozświetla pokój?”

Harlan Coben “W domu”


“Kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana.”

Harlan Coben “W domu”


“Ucząc się, zmieniasz swoje życie. Ucząc kogoś, zmieniasz jego życie. Ale kiedy uczysz kogoś, jak uczyć, zmieniasz cały świat.”

Jim Stovall “Mądrość Zwycięzców”


“Traktuj każdego na świecie, jakby był gwiazdą, a świat wspólnym wysiłkiem uczyni gwiazdę z Ciebie… Nieśmiertelne słowa “człowiek nie jest samotną wyspą” nigdy nie były prawdziwsze. Nieważne, jak wielki dar, talent, czy wykształcenie posiadasz. Odniesiesz sukces, czy polegniesz jako członek zespołu, odnajdziesz szczęście i zadowolenie jako członek rodziny, społeczności i społeczeństwa. Odnajdujemy sukces, kiedy pomagamy, by przypływ uniósł wszystkie łodzie; wspinamy się, gdy podciągamy tych, którzy nas otaczają.”

Jim Stovall “Mądrość Zwycięzców”


“Sukces tkwi w równowadze pomiędzy dążeniem a wysiłkiem z jednej strony a spokojem i zadowoleniem z drugiej… Wydaje się, że jest to cecha wrodzona u małych dziec. Gdy masz sześć lat, najważniejsza jest dobra zabawa – zwycięstwo, czy porażka nie mają tak wielkiego znaczenia. NIestety wraz z naszym dorastaniem klęska staje się coraz bardziej dotkliwa, ponieważ zaczynamy się utożsamiać ze swoimi osiągnięciami…”

Jim Stovall “Mądrość Zwycięzców”


“…Nie zdawaj się tylko na własne wyczucie emocji. Testuj swoje opowieści, testuj poszczególne sceny i całość. Jeśli po zakończeniu widzisz uśmiechnięte twarze lub oczy zlane łzami – świetna robota. Ale jeśli Twoi odbiorcy nawet nie unieśli brwi, wracasz do deski kreślarskiej. Twoja opowieść nie przeszła najważniejszego z testów…”

Paweł Tkaczyk “Narratologia”


“…Dobre historie mają cel, służą mu. Jeśli Twój odbiorca nie będzie wiedział, po co ma poznać tę opowieść, historia zginie. Po prostu nie będzie powodu, żeby ją opowiadać…”

Paweł Tkaczyk “Narratologia”


“…Ned domyślał się, co się stało: Philberta łamano kołem. Jego nagie ciało przywiązano do metalowego pierścienia, a pod biodra, kolana, kostki i nadgarstki podłożono grube kawałki drewna. Kiedy ofiara była gotowa, kat zaczynał miażdzyć jej stawy kołem – ciężką, kanciastą maczugą obitą metalem…”

Ken Follett “Słup ognia”


“…W swoim krótkim życiu nigdy nie widziałem czegoś równie przerażającego. Nie wiedziałem, jak to możliwe, że ludzie są zdolni do takich rzeczy i nie rozumiałem, jak Bóg im na to pozwala. Moja matka powiedziała coś, co na długie lata utkwiło mi w pamięci:

– Człowiek, który żyje w przekonaniu, że zna wolę boga i jest gotów za wszelką cenę ją wypełnić, jest najniebezpieczniejszym człowiekiem na świecie…”

Ken Follett “Słup ognia”


“…Uważał, że to kazanie jest tylko czczą gadaniną, ale cioteczka Betsy sprawiała wrażenie wyraźnie zatroskanej.

-Niedobrze – powtarzała szeptem.

-Dlaczego – spytał Carlos. – w Sewilli nie ma heretyków.

– Jeśli zaczynasz polowanie na czarownice, musisz znaleźć czarownice…”

Ken Follett “Słup ognia”


“…W niektórych sytuacjach ludzie nauczyli się zachowywać jak węże. By potrafili zachować zimną krew, niewzruszoną cierpliwość i wykształcili wypełnione jadem Zęby, które należy wbić we wroga we właściwym momencie…”

Henning Mankell “Głębia”


“…Jeśli będziesz miała rację, zostaniesz uhonorowana ponad śmiertelną miarę. Jeżeli się pomylisz i poniesiemy porażkę, zetnę Ci głowę, Twoimi wnętrznościami nakarmię psy, a Twoją przeklętą głowę pochowam przy Twoich pośladkach w nieoznaczonym dole…”

Nicola Griffith “Hilda”


“…Pierwszy dzień nowej przygody musi oznaczać kłębiące się emocje – oczekiwanie, zapał, ekscytację, dreszczyk obaw…”

Amy Lawrence “Niezwyciężeni”


“…Obowiązkiem Kościoła jest służba wiernym i dzielenie się z nimi słowem bożym, a także pomoc najbardziej potrzebującym, bez względu na rasę i wiarę…”

Luis Miguel Rocha “Ostatni Papież”


“…Ryzykowne manewry zapewniają emocje, ale grożą wywróceniem łódki…”

Eric Van Lustbader “Przewaga Bourne’a”


“…Każdy jest przywiązany do własnego życia. Czyni go to więźniem czy wolnym człowiekiem?…”

Eric Van Lustbader “Przewaga Bourne’a”


“…Tym razem wpadliśmy w naprawdę głębokie bagno. Wolałbym mieć pewność, że wyjdziemy z niego…”

Eric Van Lustbader “Zagadka Bourne’a”


“…Dzięki gromadzeniu danych i wyrafinowanym programom komputerowym firmy już od lat są w stanie przewidywać wzorce naszych zachowań…”

Marc Elsberg “Zero”


“…Gra. Lubi Grać. Wszystko jest grą. Wszystko. Jest tylko jeden zwycięzca, prawda?…”

D.B. Thorne “Obserwator”


Jakie cytaty znajdziesz na tej stronie?
  • Cytaty, które motywują
  • Cytaty, które doprowadzają do łez
  • Cytaty, które mogą się przydać
  • Cytaty, które poruszają serca
  • Cytaty, które poprawiają humor
  • Cytaty, które inspirują
  • Cytaty, które wzruszają

Dlaczego kocham cytaty i seryjnie je zaznaczam w kolejnych czytanych książkach?

Przede wszystkim cytaty wzbogacają i motywują do nauki oraz dalszego działania. Bardzo lubię czerpać z nich inspirację. To jest też jeden z powodów dlaczego czytam książki.

Jak oznaczać cytaty?

Nie ma na to jednej metody. Wszystko zależy od Ciebie, Twojego charakteru i Twoich tekstów. Możesz na przykład wybierać część tekstu, zazwyczaj jedną sentencję lub maksymalnie kilka linijek, które w jakiś sposób Cię poruszyły i zaznaczasz sobie ten fragment, by kiedyś do niego wrócić.