„Bezbronne” Taylor Adams

Uwielbiam thrillery. A dobrze napisany i wciągający od pierwszych stron i trzymający w napięciu dosłownie do ostatnich chwil thriller to prawdziwy rarytas dla czytelnika.

Jak trafia Ci się w ręce taka książka to jesteś w pełni szczęścia, które trwa niestety bardzo krótko... a to dlatego, że oddajesz każdą chwilę, choćby najmniejszą aby przeczytać choć jedną stronę… takie doświadczenia spotkają Cię w trakcie lektury książki “Bezbronne”.

Akcja powieści rozgrywa się na postoju przy autostradzie. Dookoła panują fatalne warunki pogodowe uniemożliwiające dalszą podróż. W tym samym miejscu znajduje się nagle 5 osób, które postanawiają przeczekać nawałnice. Brak zasięgu telefonicznego skutecznie uniemożliwia wezwanie służb drogowych. Jedynie, co pozostaje podróżnikom, to spędzanie czasu we własnym gronie, próba lepszego poznania się i spędzenia jakoś czasu do przyjazdu odśnieżarek i udrożnienia przejazdu…

Kiedy Darby – studentka, która jechała do chorej mamy do szpitala – podczas próby złapania zasięgu dostrzega w jednym z aut małą dziewczynkę zamkniętą w klatce, dosłownie zalała ją fala podejrzeń. Rozpoczyna się próba odkrycia sprawcy a jednocześnie uwolnienia zakładniczki. Darby domyśla się, czyje to może być auto ale…

Od tego momentu rozkręca się psychologiczna rozgrywka, która będzie miała daleko idące skutki. Kto jest dobry a kto jest zły? Komu można zaufać? A wreszcie o co w tym wszystkim chodzi i dlaczego wplątane jest w to małe dziecko?

Bezbronne Taylor Adams thriller

Jakie wrażenia po przeczytaniu książki “Bezbronne”?

Na jednym z kursów pisania, wykładowca a zarazem jeden z najlepszych twórców kryminałów w Polsce powiedział coś w tym stylu:

…jeśli mam wybrać książkę, która daje mu ogromny fun i wspaniałą rozrywkę a nie wszystko w niej zgadza się z rzeczywistością, a tytuł, który naszpikowany jest potwierdzonymi informacjami a przez to staje się ciężki w odbiorze i brakuje mu dynamizmu to zawsze wybiorę to pierwsze. Dlaczego? Bo my autorzy tworzymy fikcję literacką a naszym głównym celem jest oferowanie czytelnikom porządnej rozrywki…

I to tak naprawdę podsumowuje ten tytuł w zupełności. Bardzo dynamiczna akcja, która nie zatrzymuje się ani na moment. Kiedy wydaje Ci się, że to już koniec, autorka stosuje kolejny twist i wywraca Twoje myśli do góry nogami.

Nic temu tytułowi nie brakuje. Nic. Dla mnie mocny kandydat na tytuł książki roku 2019. A pojawił się już w lutym. Nieźle.

Michał

Zainteresowani?

Zapraszam tutaj

Za książkę dziękuję:

Wydawnictwo Otwarte

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.