Wywiad z Katarzyną Grzegrzółką, autorką „Odium”

Po przedpremierowej lekturze debiutanckiej powieści Katarzyny Grzegrzółki “Odium”, której recenzje znajdziecie tutaj, udało mi się namówić autorkę powieści na krótki wywiad. Zobaczcie, co powiedziała na temat swojego debiutu i jakie ma plany na przyszłość.


ebookoo.pl: Jesteśmy dwa tygodnie po oficjalnej premierze „Odium” – opisz proszę, jak to jest widzieć swoje dzieło na półkach księgarń? 

Katarzyna Grzegrzółka: Mogę chyba powiedzieć, że w tym zakresie jestem szczęściarą – udało mi się spełnić marzenie, które snułam przez wiele, wiele lat. To wielka radość, ale i jednocześnie obawa, czy moja propozycja kryminału przypadnie do gustu innym. Musiałam spróbować, żeby się o tym przekonać. Zobaczymy, jak będzie w moim przypadku 🙂

 

ebookoo.pl: Skąd pomysł na książkę? 

Katarzyna Grzegrzółka: Tak bardzo lubię kryminały i mam w głowie tak dużo pomysłów na różne historię, że w końcu pomysł na napisanie książki sam przyszedł. Pisanie to dla mnie ogromna przyjemność. Uwielbiam to robić i razem z moimi bohaterami uczestniczyć w ich historii.

 

ebookoo.pl: Czemu właśnie kryminał? 

Katarzyna Grzegrzółka: Od zawsze pasjonowałam się kryminałami. Głównie ten gatunek czytam. Ekscytuje mnie, ciekawi. Lubię zagadki, niedomówienia, kiedy czytając książkę, angażuje się w historię i sama próbuje rozwikłać śledztwo 🙂

 

ebookoo.pl: Jak Ci się pracowało przy Tworzeniu książki? Jak długo ją pisałaś i co motywowało Cię do popychania akcji do przodu? 

Katarzyna Grzegrzółka: Przyznam szczerze, że nie pisałam długo. Najtrudniej było mi zacząć. Z tym zamiarem nosiłam się kilka lat 🙂 Aż w końcu nadszedł dzień, kiedy postanowiłam spróbować i przełożyć plany na działanie. Potem już poszło. Kiedy zaczynałam pisać miałam pewną koncepcję w głowie, ale cały kształt tak naprawdę wychodził w trakcie pisania.

 

ebookoo.pl: Temat książki dotyka trudnych obszarów związanych z nienawiścią do drugiej osoby a zarazem jest bardzo na czasie. Nie sądziłaś w trakcie pisania, że to może być za mocne?

Katarzyna Grzegrzółka: Owszem, przeszło mi to przez myśl, ale tak się dzieje na świecie, jest tyle zła dookoła nas i nie możemy przed tym uciekać, czy zamiatać tego pod dywan.

Katarzyna Grzegrzółka Odium okładka

ebookoo.pl: Czy do książki przemycałaś trochę własnych doświadczeń czy w całości jest ona wyimaginowana fikcja znana tylko Tobie? 

Katarzyna Grzegrzółka: W całości to wyimaginowana fikcja, wszystko powstało w mojej głowie.

 

ebookoo.pl: Wydając „Odium” spełniłaś swoje marzenie, co dalej? 

Katarzyna Grzegrzółka: Tak, spełniłam i jestem z tego powodu bardzo szczęśliwa, ale w miarę jedzenia apetyt rośnie i moim kolejnym marzeniem jest kontynuowanie tego i tworzenie następnych historii, w tym historii z udziałem komisarza Burego, które – co najważniejsze – mam nadzieję, że przypadną do gustu czytelnikom. Czas pokaże, czy będzie mi to dane.

 

ebookoo.pl: Jakich rad udzieliłabyś początkującym pisarzom biorąc pod uwagę Twoje doświadczenia przy 1 książce? 

Katarzyna Grzegrzółka: W tym momencie nie czuję się kompetentna, żeby dawać takie rady. To za wcześnie. Mogę jedynie wszystkich zachęcić do tego, by wytrwale dążyli do realizacji swoich marzeń, nie zrażali się i motywowali się do ich realizacji. 

ebookoo.pl: Czy jest coś co chciałabyś przekazać swoim przyszłym fanom?

Katarzyna Grzegrzółka: Chciałabym wszystkich gorąco zachęcić do tego, by sięgnęli po „Odium”. Jeśli historia im przypadnie do gustu, mogę zapewnić, że będą kolejne z udziałem komisarza Burego!

 

ebookoo.pl: Dzięki wielkie za Twój czas i trzymam kciuki za “ODIUM

Katarzyna Grzegrzółka: Dzięki!


A Was moi drodzy serdecznie zapraszam do lektury książki Katarzyny Grzegrzółki “Odium”

Dodam, że dzięki patronatowi medialnemu już jutro na profilu fb ebookoo.pl startuje rozdanie, gdzie wygrać można 4 debiutanckie egzemplarze autorki!

Zapraszam!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.