Jakie nowości będa na nas czekały w czerwcu?

Madeline Miller - KIRKE

Za oknem już praktycznie lato. Wydawnictwa powoli zaczynają nas rozpieszczać ilością nowości, w tym premier i wznowień, lecz to co przygotowało dla nas Wydawnictwo Albatros to naprawdę fajny wachlarz porządnej rozrywki dla każdego miłośnika dobrej literatury. Dużo ciekawych książek będzie miało premierę właśnie w tym miesiącu, co może optymistycznie nas nastroić przed długo wyczekiwanym urlopem.

Przygotowałem dla Was listę tytułów wraz z krótkimi opisami, aby było łatwiej się dowiedzieć, co i jak 🙂

 

A co nas czeka w czerwcu?

 

Na liście premier znajdują się m.in. powieści sensacyjne:

 

NA SZLAKU TRUMIEN – trzy różne historie, trzy różne miejsca, trzy razy więcej emocji!

 

NA POLANIE WISIELCÓW – wraz z odważną detektyw Tracy Crosswhite będziemy starali się rozwiązać nową zagadkę.

 

Niezawodny John Grisham pojawia się z książką AFERA po raz kolejny wciągając nas w świat prawników, intryg i afer.

 

Ale to nie wszystko!

 

Jeśli macie ochotę na świetną komedię sięgnijcie po książki Alison Pearson: NIE WIEM JAK ONA TO ROBIGORZEJ BYĆ NIE MOŻE – czeka na Was potężna dawka humoru, a główna bohaterka na pewno stanie się Waszą ulubienicą! 😊

 

Khaled Hosseini w I GÓRY ODPOWIEDZIAŁY ECHEM zabiera nas ponownie do Afganistan, doskonale opisując tamtejsze realia.

 

Ostatnią z propozycji jest KIRKE – epicka opowieść oparta na motywach mitologicznych, autorstwa zdobywczyni nagrody ORANGE.

 

Wszystkie książkowe premiery czerwca Wydawnictwa Albatros:

 

Na Szlaku Trumien to zwodniczy thriller

 

Na Szlaku Trumien to zwodniczy thriller tej miary, co Wierny ogrodnik Johna Le Carré.

„The Guardian”

 

Niezwykle klimatyczna opowieść, która wciąga już od pierwszej sceny!

„Dudely Pleasures Magazine”

 

Peter May jest mistrzem gawędziarzy!

„BookPeople”

 

Literatura szkocka ma szczęście do wybornych autorów kryminałów. Peter May nie trzyma się sztywnych schematów „twardego” kryminału, za to tworzy teksty niezwykle wysmakowane literacko.

Robert Ostaszewski

 

Peter May– NA SZLAKU TRUMIEN

 

PETER MAY WRACA DO MIEJSCA, KTÓRE ZAFASCYNOWAŁO CZYTELNIKÓW TRYLOGII „CZARNY DOM” I MISTRZOWSKO PRZEPLATA TRZY HISTORIE, KTÓRE ŁĄCZY MAŁE STWORZENIE – PSZCZOŁA. A TAK NAPRAWDĘ WSZYSTKO JAK ZWYKLE SPROWADZA SIĘ DO PIENIĘDZY.

 

Wyspa Harris, Hebrydy Zewnętrzne.

Wyrzucony na plażę mężczyzna nie ma pojęcia, gdzie się znajduje ani kim jest. Stopniowo dowiaduje się kolejnych szczegółów o sobie: nazywa się Neal Maclean i zjawił się na Harris przed rokiem, by pisać książkę. Tyle że w jego komputerze nie ma po niej ani śladu. Jedyne, co znajduje w domu, to mapka z zaznaczoną trasą zwaną Szlakiem Trumien.

Wyspa Flannana.

Na niezamieszkanej wysepce archipelagu Hebryd Zewnętrznych, z której ponad sto lat temu w tajemniczych okolicznościach zniknęło trzech latarników, zostają znalezione zwłoki zamordowanego mężczyzny. Policja podejrzewa Macleana. A jemu trudno dowieść niewinności, skoro nadal niewiele pamięta i sam nie jest o niej przekonany.

Edynburg.

Karen Flemming, zbuntowana nastolatka, która od dwóch lat zmaga się z traumą po samobójstwie ojca naukowca, dostaje od jego przyjaciela dziwny list napisany przez ojca przed śmiercią. I budzi się w niej podejrzenie, że tata wciąż żyje, a za jego zniknięciem może stać koncern, w którym pracował.


Komedia

Alison Pearson ma naturalny talent komediowy!

„Metro”

 

Allison Pearson – NIE WIEM JAK ONA TO ROBI

 

KULTOWA POWIEŚĆ DLA KOBIET!

ZEKRANIZOWANA Z SARAH JESSICĄ PARKER, OLIVIĄ MUNN i PIERCE’EM BROSNANEM.

 

Zabawny dziennik Kate Reddy, czyli „inteligentnej Bridget Jones, której marzenia się spełniły” – młodej kobiety zamiast kalorii liczącej minuty, rozpaczliwie usiłującej pogodzić pracę na eksponowanym stanowisku w wielkiej korporacji z rolą matki i żony. Perfekcjonistka Kate wysoko postawiła sobie poprzeczkę – i często musi udawać, że panuje nad sytuacją, choć tak naprawdę przychodzi jej to z coraz większym trudem. Mimo że dwoi się i troi, coraz bardziej traci kontakt z dziećmi i oddala się od męża. W końcu musi przyznać, że na dłuższą metę tak się nie da, że musi coś zmienić w swoim życiu. Ale co? Rola kury domowej jej przecież nie odpowiada…

 


Komedia

Allison Pearson – GORZEJ BYĆ NIE MOŻE

 

 SZALEŃSTWO PERFEKCJONALISTKI NIE PRZEMIJA Z WIEKIEM!

 

Kate Reddy ma czterdzieści dziewięć lat i po siedmioletniej przerwie zamierza wrócić do pracy na pełen etat. Problem w tym, że dla londyńskiej branży finansowej jest… po prostu za stara. I nie na czasie.

 

Ale Kate zna swoją wartość i nie zamierza siedzieć załamana w domu. Wpisuje w cv fałszywy wiek i rusza na podbój City. A chociaż problemy, przed którymi staje, są tak wielkie jak wieżowiec, w którym kiedyś pracowała, nie zamierza się poddać. Znów pokaże wszystkim, na co ją stać – mimo dwójki wrzeszczących nastolatków i męża z kryzysem wieku średniego na głowie.

 

A kiedy na horyzoncie ponownie pojawi się dawna miłość… Kto wie, dokąd zaniosą ją jej wysokie obcasy!

 


Kirke

Madeline Miller – KIRKE

 

I MIEJSCE NA LIŚCIE BESTSELLERÓW NEW YORK TIMESA W DNIU PREMIERY!

JEDNA Z NAJBADZIEJ WYCZEKIWANYCH KSIĄŻEK 2018 ROKU

 

Znakomicie napisana, fascynująca powieść, której lektura budzi strach, litość i zachwyt.

Miller jest mistrzynią alchemii słowa, która z niezwykłym talentem odświeża przykurzone antyczne opowieści i nadaje im blasku.

Jedna z najbardziej oczekiwanych książek 2018 roku, która podbije serca czytelników i krytyków!

„Attitude”

 

Wielbiciele Miller będą po tej książce wyrastać jak grzyby po deszczu, niczym za sprawą zaklęcia czarownicy Kirke. Ta homerycka historia przemówi szczególnie do kobiet, które w XXI wieku wciąż zmagają się z potworami.

„Kirkus”

 

Kirke ma szansę stać się sensacją lata, zarówno ze względu na walory literackie, jak i ponadczasowość tematu.

„Sunday Times”

 

Mitologia grecka ze współczesnym, kobiecym twistem!

„Elle”

 

JEŚLI CHCESZ WIEDZIEĆ, KIM JESTEŚ, ZAWALCZ O SWOJE MIEJSCE NA ŚWIECIE

 

Kirke długo nie wiedziała, kim jest. Urodziła się wśród bogów, lecz była dla nich zbyt mało potężna. Zbyt mało piękna. Zbyt mało okrutna. Wszyscy myśleli, że nie ma żadnej mocy. Lecz kiedy spotkała pierwszego śmiertelnika, stało się jasne, że drzemie w niej siła, która może zagrozić wszystkim bogom.

A wtedy zaczęli się bać.

 

Kirke musiała zapłacić za ich strach. Odtrącona przez bogów i ludzi była zmuszona sobie radzić sama. Kolejne próby, przed którymi postawił ją los, przygotowywały ją do tej najważniejszej. Aby ochronić to, co kocha, Kirke będzie musiała zebrać wszystkie siły i zdecydować raz na zawsze, czy należy do bogów, z których się urodziła, czy do śmiertelników, których pokochała.

 

KIRKE

DAJ SIĘ JEJ OCZAROWAĆ


Opowieść o miłości, rozstaniu, przyjaźni, poświęceniu, wygnaniu i burzliwej historii Afganistanu rozciągnięta na trzy kontynenty i 60 lat historii.

„The Times”

 

Poruszająca trzypokoleniowa saga o poświęceniu, zdradzie i sile więzów rodzinnych.

„People”

 

O miłości, która nie zna granic czasu ani przestrzeni.

„Sunday Express”

 

Ukazuje prawdziwy, ludzki Afganistan w sposób, w jaki nie potrafią tego zrobić niekończące się wiadomości o bombach i terrorze talibów.

„Daily Express”

 

Khaled Hosseini I GÓRY ODPOWIEDZIAŁY ECHEM

 

PORUSZAJĄCA OPOWIEŚĆ O MIŁOŚCI, ROZSTANIU, PRZYJAŹNI, RODZINIE I POŚWIĘCENIU AUTORA BESTSELLERÓW CHŁOPIEC Z LATAWCEM oraz TYSIĄC WSPANIAŁYCH SŁOŃC.

 

Afganistan, rok 1952. Abdullah i jego siostra Pari mieszkają wraz z ojcem i macochą w ubogiej wiosce. Ledwie wiążą koniec z końcem – znalezienie pracy graniczy z cudem. Szczególnie ciężkie dla rodziny są zimy. Dziesięcioletni Abdullah darzy trzyletnią, niezwykle pogodną Pari wielką, bezwarunkową miłością; stara się zastąpić jej nieżyjącą matkę i ojca, który nie poczuwa się do przejęcia jej obowiązków. Aby zdobyć dla siostry skarb – piękne pawie piórko – Abdullah odda jedyną parę butów. Pewnego dnia wszystko się zmienia. Podróż z ojcem do Kabulu stanie się dla Pari i Abdullaha początkiem rozstania, które odciśnie piętno na ich przyszłym życiu.


Literatura kryminalna

Robert Dugoni wnosi świeży powiew do współczesnej literatury kryminalnej.

 

Cała seria z Tracy musi się znaleźć na waszej liście MUST READ!

„Suspense Magazine”

 

Robert Dugoni NA POLANIE WISIELCÓW

 

TRZYMAJĄCY W NAPIĘCIU THRILLER PEŁEN PUŁAPEK I NAGŁYCH ZWROTÓW AKCJI.

 

Detektyw Tracy Crosswhite ma doświadczenie w rozwiązywaniu spraw, które z braku dowodów policja odkłada na półkę. Kiedy więc dawna znajoma z akademii policyjnej prosi ją o pomoc przy śledztwie dotyczącym tajemniczego samobójstwa uczennicy elitarnego liceum, Tracy nie waha się ani chwili. Korzystając z dowodów zgromadzonych przez ojca koleżanki, rozpoczyna dochodzenie, które wywleka na powierzchnię skrywane przez lata mroczne sekrety. Nie zdaje sobie sprawy, że swoją nieustępliwością ściąga na siebie niebezpieczeństwo.


Dobra tajemnica

Trzymający w napięciu.. Poleciłbym tę książkę każdemu, kto kocha dobrą tajemnicę.

„Scholastic News”

 

John Grisham – AFERA

 

OSZUSTWO EGZAMINACYJNE, PRZEZ KTÓRE MARZENIA THEO O STUDIACH PRAWNICZYCH MOGĄ SIĘ NIGDY NIE SPEŁNIĆ…

 

Przed Theo Boone’em koszmarny tydzień. Jeśli chce zostać prawnikiem, musi dać z siebie wszystko podczas wielogodzinnych egzaminów. Ich wyniki będą porównywane w kilku sąsiednich szkołach i najlepsi uczniowie dostaną się do najlepszych licealnych klas. Wkrótce anonimowy donos sugeruje, że odpowiedzi w jednej ze szkół zostały sfałszowane. Przez to marzenia Theo zawisły na włosku. Młody prawnik musi przyjrzeć się tej aferze. A także spróbować ocalić przyjaciela, któremu grozi niebezpieczeństwo ze strony kogoś bliskiego.


 

Jak sami widzicie jest tego trochę 🙂 macie może w planach przeczytanie, któregoś z powyższych tytułów?

Podzielcie się swoimi wrażeniami po skończonej lekturze!

 

Do miłego!

Michał

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.