Księgarnia Matras wraca do żywych?

Reaktywacja Księgarni Matras.pl

Dokładnie 25 października miał miejsce ostatni wpis na profilu Fb popularnej księgarni Matras. Bez słów pożegnania dla ponad 100 000 fanów, firma nagle przestała cokolwiek publikować a już wcześniej mogliśmy zaobserwować zamykane księgarnie w kolejnych punktach w całej Polsce.

O problemach księgarni pisałem już tutaj -> Księgarnia Matras na skraju upadłości, czyli co dalej z rynkiem czytelniczym?

Dopiero dziś na profilu gruchnęła informacja o reaktywacji! Jak możemy przeczytać na profilu Matras księgarnie, spółka eComGroup podjęła się nie lada wyzwania i reaktywacji Matras.pl na nowo! Będzie ciężko ale czemu nie?

 

Co to oznacza, że reaktywacja dotyczy Matras.pl?

Że aktywacja dotyczy tylko sklepu internetowego a punkty stacjonarne, jak znikały tak będą znikać i zmieniać właścicieli. Trudno tym bardziej, ale warto mieć na uwadze, że punkty stacjonarne w większości były nierentowne i nie opłacało się raczej trzymać ich przy życiu.

wersja beta

Kim jest nowy właściciel Księgarni Matras i skąd taka decyzja?

eComGroup to spółka z wieloletnim doświadczeniem w branży, odpowiadająca za takie marki jak:

  • znak.com.pl
  • Woblink
  • Chodnik literacki
  • Flow Books
  • Paskarz.pl

Cytując nowego właściciela powód decyzji o reaktywacji Matras.pl:

“Kochamy książki, kochamy księgarnie, do których się przywiązaliśmy, w których nieraz nabyliśmy cudowne książki. Matras był jedną z nich. Nie chcemy, by ta marka tak łatwo odeszła, dlatego postanowiliśmy ją wskrzesić i rozwijać.”

 

Podsumowując

Matras.pl rusza na nowo. Nowe rozdanie i nowa strona, która w tym momencie już działa ale każdy z nas może mieć wpływ na jej docelowe funkcjonalności. Osobiście, bez względu na dotychczasowe doświadczenia, uważam, że warto dać szanse nowej miotle 😉

Tym bardziej, że wcześniejsze sukcesy i doświadczenia pokazują, że eComGroup podchodzi do swojego Klienta bardzo poważnie.

 

Zapraszam na stronę www.matras.pl i na profil Matras Księgarnie na fb, by dzielić się uwagami. Razem możemy więcej 🙂

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.