“Mądrość Zwycięzców” Jim Stovall – recenzja

Umysł Wart Miliony - Oficjalna publikacja fundacji Napoleona Hilla

Jak wiecie, bardzo lubię beletrystykę. Pomaga mi ona zresetować głowę, odpocząć i naładować akumulatory przed ciężką pracą i wrzuceniem kolejnego biegu w tym pełnym dynamizmu świecie.

Aby jednak osiągnąć kolejny poziom umiejętności i nadażyć za zmianami, których doświadczamy każdego dnia, muszę ciągle się uczyć i uzupełniać swoją wiedzę o doświadczenia innych, którzy osiągnęli już jakiś pułap w życiu i pną się jeszcze wyżej bez względu na przeciwności losu. Źródłem takiej wiedzy są chociażby książki biznesowe, czy poradniki, których na polskim rynku już trochę jest a które to są przepełnione wiedzą zdobytą na różnych etapach życia przez ich autorów. Jednak czasem forma przekazu tej wiedzy może się różnić od naszych oczekiwań…

Uwielbiam książki, których celem nie jest wykazanie błędów, jakie popełniam na codzień i przepełnionych bezwartościowymi wskazówkami niepasującymi do naszych realiów a raczej kierujących na możliwe rozwiązania a wszelką decyzyjność dotyczącą obranej drogi pozostawia w rękach czytelnika.

Taką lekturą jest “Mądrość Zwycięzców”.

O czym jest “Mądrość Zwycięzców” Jima Stovalla?

Autor przedstawia nam szereg wskazówek dla pracowników i przedsiębiorców przepełnionych duchową i praktyczną mądrością, skomponowaną z krótkich tekstów publikowanych przez lata na łamach prasy i internetu pod szyldem “Mądrość Zwycięzców”.

Książka podzielona jest na cztery, moim zdaniem ważne obszary, niezbędne zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym:

  • Mądrość dla ducha
  • Skupienie na wspólnocie i zwycięskich relacjach
  • Rzut oka na biznes i finanse
  • Sukces w działaniu

Jak pisze autor: “Jeśli macie w głowie jakiś cel, misję, czy pomysł na życie, wiele dni spędzicie w drodze i tylko jednego dnia dotrzecie na miejsce, ale każdy z tych dni jest równie ważny. Jeżeli wstrzymacie się do jutra, od celu będzie dzielił Was jeden dzień więcej.”

Cały klimat książki opiera się właśnie na uświadomieniu ważności celów i ich realizacji właśnie dziś. To, jaki cel obierzesz i jak będziesz chciał go zrealizować zależy tylko od Ciebie. Co prawda Jim Stovall podsuwa szereg wskazówek i uwag, jak możesz podejść do ich realizacji natomiast pełną decyzyjność zostawia Tobie. Nie ingeruje, nie namawia, nie przekonuje na siłę. Pokazuje możliwości a tych możliwości jest bezliku, zawartych na 255 stronach.

Podsumowanie

Jak widzisz na zdjęciu zaznaczyłem w książce mnóstwo fragmentów, do których z pewnością będę wracał. Książka zrobiła na mnie niesamowite wrażenie i lubie taką literaturę, która jest lekka a zarazem bardzo pouczająca. I to nie jest tak, że autor odkrywa przed Tobą świat nieznany. Nie. Wręcz przeciwnie. Jest wiele oczywistych kwestii, o których wiesz ale jakoś ich nie stosowałeś, czy robiłeś to w połowie lub nie do końca.

No i ten wspomniany wyżej cel. Masz go? Podążasz za nim? Czy jednak coś byś chciał osiągnąć, ale raczej dziś Ci się nie uda, no może kiedyś…? Zrobiłeś coś, by go zrealizować? Jesteś pewien, że wszystko, czy raczej czekasz na lepsze czasy? Pamiętaj, że to Twoje decyzje powodują, że jesteś w takim a nie innym miejscu.

Jak pisze autor: “Jeśli nie wiesz dokąd zmierzasz, skąd będziesz wiedział, że już tam dotarłeś? Ludzie, którzy nie dokonują wyboru, nie są wcale lepsi od tych, którzy nie majągo wcale.

Książka “Mądrość Zwycięzców” jest naszpikowana wręcz cennymi doświadczeniami niewidomego! autor, którę mogą Ci pomóc wieść lepsze, bardziej szczęśliwe życie. Jednakże wybór należy do Ciebie. Nie zwlekaj z nim zbyt długo. Dziś jest ten dzień, by coś zmienić!

Michał

Za książkę dziękuję wydawnictwu:

Wydawnictwo Studio Emka

 

 

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.