Podsumowanie miesiąca: październik i listopad 2017

Czytelnicze podsumowanie października i listopada 2017

Jako, że pomiędzy październikiem i listopadem nie było mnie w kraju jakieś 3,5 tygodnia, dlatego zdecydowałem, że w jedno podsumowanie włączę oba te miesiesiące w jedną działalność, która zaowocowała 7 wpisami w omawianym okresie. Od taki psikus 🙂

Jak mi wyszły czytelniczo te dwa miesiące?

Z jednej strony fajnie ponieważ urlop ma to do siebie, że się czyta jak długo chce i ile chce 🙂 z drugiej strony mogło być lepiej a liczby psuje trochę sam październik, w którym gro czasu zajęły przygotowania do urlopu, przez co nie udało się nic więcej zdziałać czytelniczo i w październiku przeczytałem raptem 1 książkę. Bieda. Całe szczęscie listopad, był trochę lepszy…

Łącznie w październiku (1) i listopadzie (3) popełniłem 4 recenzje:

 

Hilda Nicola Griffith - recenzja

 

Helisa Marc Elsberg recenzja

 

Zgieg John Grisham - recenzja

 

Co czytać: Przewaga Bourne'a - Eric Van Lustbader | książka | ebook

Co poza tym?

W październiku gruchęła informacja o literackiej nagrodzie nobla dla Kazuo Ishiguro, brytyjskiego pisarza japońskiego pochodzenia. O samej nagrodzie Nobla, twórczości laureata i które z jego książek są dostępne w Polsce możecie przeczytać tutaj.

W listopadzie z kolei wystartował nowy projekt Empiku o wdzięcznej nazwie EmpikGO, skierowany do wszystkich, którzy chcą czytać i słuchać w dowolnym miejscu i dowolnym czasie bez żadnych ograniczeń. Więcej o tym projekcie przeczytasz tutaj.

Byłem jeszcze w kinie na Listach do M3 i pomimo, że bardzo spodobała mi się tegoroczna wersja tego filmu, to jednak nie mogłem się zmotywować do napisania jego recenzji. Powstał draft i na tym się skończyło 🙂 Niemniej zachęcam wszystkich, bo naprawdę warto!

A co się będzie działo na blogu w grudniu?

Mamy już połowę grudnia, zaraz święta a w związku z nimi latanie za prezentami, potem przygotowania i jakoś znów robi się krucho z czasem. Niemniej kończę już “Słup Ognia” Kena Folletta więc z pewnością ten tytuł dla was zrecenzuję.

Co jeszcze?

  • “Głębia” Henning Mankell
  • “Narratologia” Paweł Tkaczyk
  • “Mądrość Zwycięzców” Jim Stovall
  • “Adres nieznany” Jack Reacher

Dodatkowo czekam na:

  • “Narzędzia tytanów” Timothy Ferris – ponad 700-stronnicową księgę taktyk, zwyczajów i nawyków milionerów, ikon popkultury i ludzi wybitnych

Warto również zaglądać na mój profil na facebooku -> ebookoo.pl

A dlaczego warto? Ano z powodu rozdań, które z grudniem rozpocząłem na blogu 🙂 W pierwszym rozdaniu miałem 1 egzemplarz książki od Wydwnictwa Wab “Wowa, Wołodia, Władimir”, czyli biografie Władimira Putina. W drugim rozdaniu, które aktualnie trwa mam 3 egzemplarze książki “Mądrość Zwycięzców” Jim’a Stovalla, czyli zestaw praktycznych rad od umysłu wartego miliony dolarów i polecanego przez Donalda Trumpa czy Stevego Forbesa.

Jakie plany na 2018 rok?

Mogę pochwalić się tylko jedną zaplanowaną aktywnością ale dla mnie bardzo ważną. Otóż spodziewajcie się posta z informacją o rozpoczęciu rekrutacji na recenzenta 😉 Coraz częściej widzę, że nie dam rady poświęcić tyle czasu blogowaniu ile bym chciał a wsparcie osób, które tak jak ja uwielbiają czytać i dzielić się opinią po przeczytanej lekturze byłoby bardzo cenne 🙂 Tym bardziej, że jest już małe grono osób, które z pewnością chciałoby dojrzeć wreszcie trochę więcej recenzji na stronie a tych aktualnie nie przybywa w takim ekspresowym tempie. Wiadomo sam proces czytania trochę trwa a jeszcze zmieścić te wszystkie myśli w miarę rozsądnej recenzji to też nie lada gratka 🙂

Zatem obserwujcie mnie, czy to bezpośrednio na stronie bloga, czy na profilach społecznościowych. Coś tam się zawsze będzie działo.

 

Miłego dnia!

Michał

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.