Podsumowanie miesiąca: październik i listopad 2017

Podziel się:
Facebook
Google+
https://www.ebookoo.pl/2017/12/15/podsumowanie-miesiaca-pazdziernik-listopad-2017/
Twitter

Jako, że pomiędzy październikiem i listopadem nie było mnie w kraju jakieś 3,5 tygodnia, dlatego zdecydowałem, że w jedno podsumowanie włączę oba te miesiesiące w jedną działalność, która zaowocowała 7 wpisami w omawianym okresie. Od taki psikus 🙂

Jak mi wyszły czytelniczo te dwa miesiące?

Z jednej strony fajnie ponieważ urlop ma to do siebie, że się czyta jak długo chce i ile chce 🙂 z drugiej strony mogło być lepiej a liczby psuje trochę sam październik, w którym gro czasu zajęły przygotowania do urlopu, przez co nie udało się nic więcej zdziałać czytelniczo i w październiku przeczytałem raptem 1 książkę. Bieda. Całe szczęscie listopad, był trochę lepszy…

Łącznie w październiku (1) i listopadzie (3) popełniłem 4 recenzje:

 

 

 

 

Co czytać: Przewaga Bourne'a - Eric Van Lustbader | książka | ebook

Co poza tym?

W październiku gruchęła informacja o literackiej nagrodzie nobla dla Kazuo Ishiguro, brytyjskiego pisarza japońskiego pochodzenia. O samej nagrodzie Nobla, twórczości laureata i które z jego książek są dostępne w Polsce możecie przeczytać tutaj.

W listopadzie z kolei wystartował nowy projekt Empiku o wdzięcznej nazwie EmpikGO, skierowany do wszystkich, którzy chcą czytać i słuchać w dowolnym miejscu i dowolnym czasie bez żadnych ograniczeń. Więcej o tym projekcie przeczytasz tutaj.

Byłem jeszcze w kinie na Listach do M3 i pomimo, że bardzo spodobała mi się tegoroczna wersja tego filmu, to jednak nie mogłem się zmotywować do napisania jego recenzji. Powstał draft i na tym się skończyło 🙂 Niemniej zachęcam wszystkich, bo naprawdę warto!

A co się będzie działo na blogu w grudniu?

Mamy już połowę grudnia, zaraz święta a w związku z nimi latanie za prezentami, potem przygotowania i jakoś znów robi się krucho z czasem. Niemniej kończę już „Słup Ognia” Kena Folletta więc z pewnością ten tytuł dla was zrecenzuję.

Co jeszcze?

  • „Głębia” Henning Mankell
  • „Narratologia” Paweł Tkaczyk
  • „Mądrość Zwycięzców” Jim Stovall
  • „Adres nieznany” Jack Reacher

Dodatkowo czekam na:

  • „Narzędzia tytanów” Timothy Ferris - ponad 700-stronnicową księgę taktyk, zwyczajów i nawyków milionerów, ikon popkultury i ludzi wybitnych

Warto również zaglądać na mój profil na facebooku -> ebookoo.pl

A dlaczego warto? Ano z powodu rozdań, które z grudniem rozpocząłem na blogu 🙂 W pierwszym rozdaniu miałem 1 egzemplarz książki od Wydwnictwa Wab „Wowa, Wołodia, Władimir”, czyli biografie Władimira Putina. W drugim rozdaniu, które aktualnie trwa mam 3 egzemplarze książki „Mądrość Zwycięzców” Jim’a Stovalla, czyli zestaw praktycznych rad od umysłu wartego miliony dolarów i polecanego przez Donalda Trumpa czy Stevego Forbesa.

Jakie plany na 2018 rok?

Mogę pochwalić się tylko jedną zaplanowaną aktywnością ale dla mnie bardzo ważną. Otóż spodziewajcie się posta z informacją o rozpoczęciu rekrutacji na recenzenta 😉 Coraz częściej widzę, że nie dam rady poświęcić tyle czasu blogowaniu ile bym chciał a wsparcie osób, które tak jak ja uwielbiają czytać i dzielić się opinią po przeczytanej lekturze byłoby bardzo cenne 🙂 Tym bardziej, że jest już małe grono osób, które z pewnością chciałoby dojrzeć wreszcie trochę więcej recenzji na stronie a tych aktualnie nie przybywa w takim ekspresowym tempie. Wiadomo sam proces czytania trochę trwa a jeszcze zmieścić te wszystkie myśli w miarę rozsądnej recenzji to też nie lada gratka 🙂

Zatem obserwujcie mnie, czy to bezpośrednio na stronie bloga, czy na profilach społecznościowych. Coś tam się zawsze będzie działo.

 

Miłego dnia!

Michał