EmpikGO, czyli czytasz i słuchasz tam, gdzie chcesz i kiedy chcesz!

Lubisz czytać w podróży a Twoim ulubionym autorem jest Follet lub Brown? Nie chcesz dźwigać ze sobą grubych tomiszczów? A może prowadzisz i chciałbyś w trasie posłuchać jakiegoś audiobooka?

EmpikGO to innowacyjne rozwiązanie, które umożliwi Ci dostęp do 50 000 ebooków i 6 000 audiobooków, dzięki jednej aplikacji w dowolnym miejscu i czasie, w którym się znajdujesz!

Jeśli dodać do powyższego nowości i premiery na wyłączność, jak np. audiobook „Początek” Dana Browna, „Labirynt Duchów” Carlosa Ruiza Zafóna, „Mirror Mirror” Cary Delevingne czy e-book i audiobook „Jak zawsze” Zygmunta Miłoszewskiego, to robi się ciekawie prawda?

Jak działa EmpikGO?

Najpierw instalacja - aplikacja dostępna na urządzenia z systemem Android lub IOS. Po pierwszym etapie logujemy się do swojego konta na empik.com i dzięki automatycznej synchronizacji mamy dostęp do wszystkich zakupionych przez siebie pozycji.

Łatwe? 🙂

Dla małego utrudnienia aplikacja nie posiada możliwości logowania się za pomocą systemów społecznościowych ale można się z tym jakoś pogodzić.

Dodatkowo w wersji na Androida jest możliwość dokonywania zakupów bezpośrednio z poziomu aplikacji. Dla Użytkowników przewidziane są specjalne promocje a klienci programu Mój Empik mogą liczyć na dodatkową atrakcyjną ofertę. To co zakładacie tę kartę Klienta? 😉

Niestety ze względu na dodatkowe prowizje, które pobiera IOS od sprzedaży za pomocą applowskiej platformy, EmpikGO nie udostępnia możliwości zakupu z poziomu aplikacji w wersji na tenże system.

Jakie funkcjonalności do czytania lub słuchania posiada EmpikGO?

Aplikacja do czytania jest całkiem użyteczna i pozwala m.in. zmieniać rozmiar i rodzaj czcionki, kolor tła i kontrast wyświetlanych liter. Można szybko przeskakiwać pomiędzy rozdziałami, a na dole jest pasek postępu - jak dla mnie must have tego typu aplikacji.

To, czego z pewnością będzie nam brakowało to możliwość tworzenia zakładek i sporządzania notatek - szczególnie przydatne, jeśli książka ma nam służyć nie tylko do przyjemności lecz też do nauki.

Ciekawą funkcją jest też możliwość udostępniania cytatów w mediach społecznościowych bezpośrednio z aplikacji - dla czytelniczych freaków :p

Aplikacja umożliwia nie tylko czytanie lecz także słuchanie audiobooków. Jedną z funkcjonalności jest modyfikacja tempa odtwarzania. Warto też wspomnieć o zapewnieniu możliwości słuchania audiobooków w trybie offline i online - bardzo użyteczne podczas lotów w trybie samolotowym, czy w miejscach, gdzie koszt za transmisję danych wielokrotnie przewyższa koszt audiobooka 😉

Czy warto? 

EmpikGO to kolejna aplikacja, którą z pewnością przetestuję. Poprzednie ze względu na małą użyteczność musiałem odinstalować. Czy ta innowacja przekona mnie do siebie? Czas pokaże. Niemniej posiadanie jednej apki umożliwiającej dostęp do wszystkich treści + możliwość ich odtworzenia jest bezcenna.

Powstaje tylko jedno pytanie: czemu EmpikGO od początku projektu nie synchronizuje zasobów Virtualo? Jako eczytelnik właśnie tam mam zachomikowane wszystkie moje dotychczasowe ezakupy.

Dziwi mnie to tym bardziej, że Virtualo to siostrzana spółka Empiku. Może na kolejnym etapie się doczekam? 

Michał

Opracowane dzięki materiałom z empik.com

Podziel się:
Facebook
Google+
http://www.ebookoo.pl/2017/11/16/empikgo-czyli-czytasz-sluchasz-chcesz-chcesz/
Twitter
Instagram