„Trzecia tajemnica” Steve Berry - recenzja

"Trzecia tajemnica" Steve Berry - recenzja

Trzecia tajemnica Fatimska - zarys historyczny

Objawienia Fatimskie, które miały miejsce w okresie od 13 maja do 13 października 1917 roku na początku nie zostały przekazane wiernym. Dwie z trzech wizji doświadczonych przez dzieci: Łucję, Franciszka i Hiacyntę zostały zapisane i podane do wiadomości publicznej w 1941 r.

Trzecia część była przeznaczona i odczytywana jedynie dla Papieży. Została ujawniona dopiero w roku 2000 r. przez ówczesnego Papieża Polaka Jana Pawła II i wzbudziła wielkie poruszenie i dyskusje nad jej znaczeniem…

O czym jest „Trzecia tajemnica”?

Lektura Steve’a Berry’ego nawiązuje do wydarzeń Fatimskich i interpretuje na swój sposób, gdzie kluczem do zrozumienia okazuje się trzecia część objawień.

Sposób, który powoduje, że wstrzymacie dech i na serio zaczniecie się zastanawiać, czy i jakie jeszcze „skarby” zawiera biblioteka watykańska. Czy historie, jak ta działy się naprawdę i jak wygląda walka o władzę wśród tych, którzy z założenia powinni być nieskażeni grzechem…

A jednak grzeszą i to bardzo…

„Trzecia tajemnica’ zaczyna się od przypomnienia wydarzeń z 1917 r. w Portugalii w Fatimie. W głowie czytelników zostaje zasiana myśl, czy oby na pewno owe tajemnice i słowa Matki Bożej zostały zinterpretowane i zakomunikowane w sposób poprawny.
Z uwagi na pogarszający się stan zdrowia aktualnie urzędujący Papież Klemens dąży do ostatecznego wyjaśnienia Tajemnic Fatimskich. Z pomocą przychodzi mu jego osobisty sekretarz Colin Michener, którego to Papież wysyła z listem poświadczającym dobre zamiary wysłannika do ostatniej osoby, która zna prawdziwą wersję objawień.

W między czasie watykański sekretarz stanu, Kardynał Alberto Valendrea, który od wielu lat dąży do osiągnięcia statusu głowy chrześcijańskiego świata, ukrywa szokującą prawdę. Prawdę, która przez Papieża Klemensa może zmienić obliczę Kościoła i sposób jego postrzegania na świecie.

Odtąd doświadczamy niesamowitej sieci intryg, skomplikowanej walki o władzę, która spowoduje popełnienie grzechu najcięższego - morderstwa. Doświadczymy zderzenia dobroci, troski i zmartwienia  w postaci Papieża, jakiego chcielibyśmy widzieć i który jest najbliższy naszemu sercu z bezwzględnością, okrucieństwem, przebiegłością i fałszerstwem kogoś, dla kogo przysłowie „iść po trupach do celu” nabiera nowego znaczenia.


Podsumowanie

„Trzecia tajemnica” to lektura, która zręcznie miesza fakty i rzeczywistość z fikcją, sprawiając, że sami już nie wiemy, co i jak. To zręcznie napisana historia, która ma zasiać w naszych głowach ziarno niepewności i zmusić nas do przemyśleń. Pokazuje nam Watykan i jego wnętrza wraz z całą otoczką dotyczącą konklawe i walką o wpływy. Bardzo zręcznie buduje napięcie, a wręcz zmusza nas, by przerzucać kolejne kartki…

Co ciekawe autor wciąż - przez całą powieść - podważa naszą wiedzę i powoli podsuwa nam co ciekawsze wątki sprawiające, że zaczynamy się zastanawiać, jaka w rzeczywistości jest prawda. Czy wniosek, który wysnuł może mieć miejsce?

Co oznaczają dla wiernych Tajemnice Fatimskie i jak je interpretować?

Ile jeszcze tajemnic jest przed nami krytych i dlaczego?

Michał

Podziel się:
Google+
http://www.ebookoo.pl/2017/08/09/trzecia-tajemnica-steve-berry-recenzja/
Twitter
Instagram