Dla fanów Arsenalu: „Niezwyciężeni” Amy Lawrence - Recenzja

Niezwyciężeni - recenzja

Kiedy oglądałem ten sezon i jego końcówkę w wykonaniu Arsenalu, zafascynowany Thierrym Henrym, nie sądziłem, że ktoś przed i ktokolwiek po nich może grać tak piękną i ofensywną piłkę. Grać tak efektownie i efektywnie. Mało tego, jako mały fan piłki nożnej miałem wielką nadzieję, że już nikt nigdy ich nie pokona…

W tamtym sezonie: 2003/04 piłkarze Arsenalu byli wiecly, byli tytanami footbolu a ja marzyłem, by mieć to szczęście i znaleźć się tam wśród nich, uczestniczyć w tym sukcesie, poznać ich osobiście i dowiedzieć się, jak udało im się to osiągnąć. Jak udało im się wygrać ligę i przejść przez kampanię, jako niepokonana drużyna z bilansem 26 zwycięstw, 12 remisów i 0 porażek!

The Invincibles, bo tak ich wtedy nazwano zagościli u mnie w domu w kwietniu tego roku na łamach książki Amy Lawrence „Niezwyciężeni”.  Autorka nie tylko opisała bardzo szczegółowo kampanię Niezwyciężonych ale także opisała na łamach tej lektury, od czego tak naprawdę się zaczęło i skąd piłkarze znaleźli takie pokłady energii w mistrzowskim sezonie.

Oczywiście duży wpływ na drużynę miał trener Arsene Wenger, który także napisał przedmowę do książki. Jego słynne szachy, dobór zawodników i tworzenie DRUŻYNY, jest czymś co go wyróżnia w jakże barwnej lidze angielskiej i pewnie dlatego jest też najdłużej pracującym trenerem w historii angielskiej piłki.

Amy Lawrence zabiera nas do szatni i na boisko, pozwala nam przeżywać każdą chwilę tamtego sezonu, tak jak przeżywali piłkarze, każdy strzelony gol, każdy faul, czy ostatnie minuty meczów. Ze szczegółami opisuje sukcesy i rewelacyjne mecze ale i wytyka błędy do których przyznają się także piłkarze. Błędów, które nie były w stanie ich powstrzymać przed dopięciem swego!

Taki sposób przekazu sprawia, że czyta się en reportaż jednym tchem, a każdą kolejną stronę z coraz większym niedowierzaniem, że taki wyczyn był w ogóle możliwy. Mimo, że minęła już ponad dekada, nadal żadna drużyna nie była w stanie powtórzyć tego osiągnięcia.

To sprawia, że w tamtym okresie […Kibice oglądali najlepszą ekipę, jaka kiedykolwiek widzieli, a na naszych oczach rozgrywała się historia…]

Michał

Podziel się:
Facebook
Google+
http://www.ebookoo.pl/2017/07/28/niezwyciezeni-amy-lawrence-recenzja/
Twitter
Instagram